X’in en büyük rakibi Threads, Türkiye’de kapatıldı – Son Dakika Teknoloji Haberleri

X’in en büyük rakibi Threads, Türkiye’de kapatıldı – Son Dakika Teknoloji Haberleri yazısı ilk önce DuyunDiye ‘da yayınlandı

“GEÇİCİ OLARAK KAPAMAK DIŞINDA SEÇENEK YOK”

Açıklamada, “Bu geçici tedbir kararına katılmamakla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm hukuki şartlarına uyduğumuza inanıyoruz ve bu karara itiraz edeceğiz. Rekabet Kurumu’nun geçici tedbir kararı, bize Türkiye’de Threads’i geçici olarak durdurmak dışında hiçbir seçenek bırakmıyor. Rekabet Kurumu ile yapıcı bir şekilde iletişim kurmaya devam edeceğiz ve Threads’i Türkiye’deki insanlara mümkün olan en kısa sürede tekrar sunmayı umuyoruz” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’deki Threads kullanıcıları, profillerini silmeden dondurabilecek ya da profillerini tamamen silebilecek.

Açıklamaya göre Threads Türkiye’ye döndüğü takdirde, profilini dondurmayı seçen kişilerin gönderileri ve başkalarıyla etkileşimleri tekrar görünür olacak.

PROFİLİNİ DONDURANLAR GERİ DÖNEBİLECEK

Profillerini donduran kişiler diledikleri zaman “Bilgilerini İndir” aracı üzerinden gönderilerini indirebilecek ve mevcut içeriklerini muhafaza edebilecek.

Türkiye’de Facebook, Instagram, WhatsApp veya diğer META hizmetleri ile diğer ülkelerde Threads kullanımı bundan etkilenmeyecek.

Geçtiğimiz ay Threads ve Instagram uygulamalarını bağlamak suretiyle hakim durumunu kötüye kullandığı şüphesi üzerine başlatılan soruşturmada uygulama için geçici tedbir kararı verilmişti.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Kaynak

X’in en büyük rakibi Threads, Türkiye’de kapatıldı – Son Dakika Teknoloji Haberleri yazısı ilk önce DuyunDiye ‘da yayınlandı

Kaynak

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap