WhatsApp’ta Numara Kaydetmeden Doğrudan Arama Yapma Özelliği Geliyor

WhatsApp’ın yeni özelliği ile artık rehbere numara kaydetmeden doğrudan arama yapabilirsiniz. İnternet verilerini kullanan bu özellik, iletişim kurmayı daha hızlı ve kolay hale getiriyor.

WhatsApp, içerisinden doğrudan telefon numaralarını çevirip arama yapma imkanı sunacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu sayede artık kullanıcılar, rehbere numara kaydetmek zorunda kalmadan iletişim kurabilecekler. WABetaInfo’nun Android beta sürümünde keşfedilen bu özellik, WhatsApp deneyimini daha da iyileştirmeyi amaçlıyor.

Ekran görüntülerine göre, yeni özellik halihazırda geliştirme aşamasında. Ne zaman geniş kapsamlı olarak sunulacağına dair henüz bir bilgi bulunmamakla birlikte, bu özelliğin kişileri rehbere kaydetme zorunluluğunu ortadan kaldırması bekleniyor.

Yeni özellik, kullanıcıların telefon numaralarını doğrudan WhatsApp üzerinden arama yapabilmelerine olanak tanıyacak şekilde tasarlanmış görünüyor. Bu, kullanıcıların arama deneyimini büyük ölçüde kolaylaştırabilir. Geleneksel aramalar gibi hücresel ağları değil, internet verilerini kullanan WhatsApp aramaları, daha az maliyetli olduğu için tercih ediliyor. Ayrıca, uluslararası aramalarda da ücretsiz olması da büyük bir avantaj sağlıyor.

Bu yeni özellik, kullanıcıların WhatsApp içinde doğrudan numara yazarak iletişim kurmalarını sağlayacak, böylece iletişim kurma sürecini hızlandıracak.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap