Rockstar Games geliri belli oldu: GTA 5 kopya satış sayısı!

Rockstar Games, dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında yer alıyor. Bu bağlamda firmanın oyunlarından ne kadar hasılat yaptığı merak ediliyor. Son olarak Steam‘den bununla ilgili bilgiler geldi. Böylelikle Rockstar Games‘in Steam üzerinden kaç para kazandığı belli oldu. İşte GTA 5, RDR 2 kopya satış sayısı…

Steam tarafından paylaşılan verilere göre Rockstar Games, Steam‘den şimdiye kadar toplamda 1,2 milyar dolar gelir sağladı. Diğer platformlar ile birlikte bu gelirin birkaç milyar doları bulabileceği tahmin ediliyor.

Firmanın en fazla hasılat elde ettiği oyun ise 758,6 milyon dolar ile GTA 5 oldu. Hemen ardından onu 317,4 milyon dolar ile RDR 2 takip etti. Listenin devamında ise 46,3 milyon dolar ile GTA 4: The Complete Edition, 19,3 milyon dolar ile Max Payne 3 ve 17,9 milyon dolarla Red Dead Online yer aldı.


Counter-Strike 2 için akılalmaz iddia! 100 oyuncudan 95’i…

Bir hile geliştiricisi, Counter-Strike 2 için en iyi oyuncular listesinde yer alanlara yönelik dikkat çeken bir hile iddiasında bulundu.

En fazla kopya satan oyun ise tahmin edebileceğiniz üzere 35,1 milyon ile GTA 5 oldu. RDR 2 12,9 milyon kopya satış ile ikinci sırada. GTA 4: The Complete Edition 7,3 milyon, Max Payne 3 2,6 milyon ve Red Dead Online ise 1,8 milyon sattı.

En çok satan Rockstar Games oyunları şu şekilde sıralandı;

Oyun Adı Hasılat Kopya Satış
Grand Theft Auto (GTA) 5 758,6 milyon dolar 35,1 milyon
Red Dead Redemption (RDR) 2 317,4 milyon dolar 12,9 milyon
Grand Theft Auto (GTA) 4: The Complete Edition 46,3 milyon dolar 7,3 milyon
Max Payne 3 19,3 milyon dolar 2,6 milyon
Red Dead Online 17,9 milyon dolar 1,8 milyon

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sıralamada görmeyi beklediğiniz bir oyun var mıydı? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap