EA SPORTS FC 24 fiyatı zamlandı!

Son yıllarda Türkiye’de sürekli artan enflasyon ve döviz kurları nedeniyle oyun fiyatları artmaya devam ediyor. Şimdiye kadar Red Dead Redemption 2‘den GTA 5‘e, Cyberpunk 2077‘den The Witcher 3: Wild Hunt‘a kadar pek çok popüler oyuna birkaç kez zam geldi. Son olarak PlayStation Store‘da EA SPORTS FC 24 fiyatı da arttı.

Electronic Arts tarafından piyasaya sürülen EA SPORTS FC 24, Eylül 2023’te oyunseverlerle buluştu. FIFA serisinin devamı niteliğindeki bu yeni oyun, oyun dünyasında büyük ilgiyle karşılandı. Ancak kısa süre önce gelen zamla Türk oyuncuları üzdü.

PlayStation oyun konsollarının dijital mağazası PlayStation Store‘da EA SPORTS FC 24 fiyatına zam geldi. Böylelikle standart versiyon bin 425 TL‘den 2 bin 900 TL‘ye çıktı. Buna göre yüzde 103 oranında bir zam söz konusu.


Zirve bir türlü değişmiyor! En popüler PC oyunları belli oldu

Steam hakkında paylaştığı verilerle bilinen SteamDB, haftanın en çok satanları listesini güncelledi. İşte en popüler oyunlar!

EA SPORTS FC 24 Ultimate fiyatı ise 2 bin TL‘den 4 bin TL‘ye çıktı. Bunun içinse yüzde 100 oranında zam yapıldığını söyleyebiliriz.

EA SPORTS FC 24 yeni fiyat listesi şu şekilde;

Oyun / Fiyat Eski Fiyat Yeni Fiyat
EA SPORTS FC 24 Standart 1.425 TL 2.900 TL (+103%)
EA SPORTS FC 24 Ultimate 2.000 TL 4.000 TL (+100%)

Electronic Arts, ne yazık ki diğer oyunları için de zam yapabilir. Dahası, bu sadece Electronic Arts ile de sınırlı kalmayabilir ve diğer geliştiriciler de benzer bir adım atabilir. Bu noktada beklentiler bir hayli yüksek.


Son kale yıkılıyor! Epic Games’te zamlanmadan önce alabileceğiniz oyunlar

Epic Games Store’da zamlanmadan önce kütüphanenize ekleyebileceğiniz oyun önerileri ile karşınızdayız. İşte söz konusu yapımlar…

Peki ya siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap