Yaprak Dökümü dizisi 11 yıl aradan sonra yeniden gündem olduwindow.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag(“js”, new Date()); gtag(“config”, “UA-97929738-2”);

Reşat Nuri Güntekin‘in aynı isimli kitabından televizyona uyarlanan Yaprak Dökümü dizisi ekranda kaldığı 5 sezonda reyting rekorları kırdı.

Başrollerini Halil Ergün, Deniz Çakır, Fahriye Evcen, Gökçe Bahadır, Güven Hokna, Neslihan Atagül, Bennu Yıldırımlar gibi birbirinden ünlü isimlerin oynadığı dizinin hayranları efsane diziyi sosyal medyada TT listesine soktu.

Kanal D’nin gündüz kuşağında yeniden yayınladığı dizi son bölümüyle yine ilgi odağı olmayı başardı.

yaprak dökümü final

YAPRAK DÖKÜMÜ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Yaşamını biri erkek olan beş çocuğuna iyi fikirler ve temiz kişilik vermeye adayan Ali Rıza Bey, yaşadığı bir olayda haksızlığa göz yumması istenince kaymakamlık görevinden istifa eder. Kızı Necla da İstanbul’da üniversite eğitimi kazanınca, ailece İstanbul’a, kendilerine ait eski bir konağa taşınırlar. Leyla’nın üniversiteye hazırlık kursu, Necla ve Ayşe’nin ise okul masrafları aileyi sıkıntıya sokar ve Ali Rıza Bey yeniden çalışmaya başlar. Yeni işinde de ilkelerinden ödün vermesi istenince yine istifa eder.

Şartlar artık daha zor olduğu için, anne Hayriye Hanım eşinin işten çıkma kararını desteklemez ve evde huzursuzluklar başlar. Askerden dönen Şevket bir bankada çalışmaya başlayınca Ali Rıza Bey’in yükü hafifler. Ama Şevket gönlünü evli bir kadın; Ferhunde’ye kaptırır ve Ferhunde kısa zamanda dizginleri ele alır, evin bütün düzenini değiştirir. Oğuz adlı kişinin de aileye sinsice girmesiyle beraber olaylar yavaş yavaş kötüye gider. Yine Ferhunde’nin bitmek tükenmek bilmeyen oyunları, Şevket’in, karısının isteklerine boyun eğişi, Leyla ve Necla’nın davranışları, Hayriye’nin evi idare edemeyişi aileyi zor duruma düşürür. Ali Rıza Bey tüm olanlara direnmeye çalışsa da ömrünün sonuna dek seyretmeye mahkûm olduğu “Yaprak Dökümü” artık başlamıştır.

Haber Kaynağı

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 2 =

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap