Putin, Ukrayna hakkında yazdığı makaleyi değerlendirdi: Birkaç aydır üzerinde düşünüyordumRusya

URL’yi kısaltın

Rusya lideri Putin, kaleme aldığı ‘Rusların ve Ukraynalıların Tarihi Birliği’ başlıklı makale ile ilgili değerlendirmesinde konu üzerinde birkaç aydır düşündüğünü ve bunun analitik bir yazı olduğunu ifade etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ‘Rusların ve Ukraynalıların Tarihi Birliği‘ başlıklı makalenin yayınlanmasından bir gün sonra, Rossiya 24 televizyonunun canlı yayınında içeriğin anlamı ve amacı hakkında geniş değerlendirmelerde bulundu.

Putin, “Bu içeriği şimdi değil, çok uzun zaman önce hazırlamaya karar verdim, birkaç aydır üzerinde düşünüyordum. Yazının adı makale olsa da bu göreceli bir ad, zira makaleden biraz daha fazlasıdır, tarihsel gerçeklere, olaylara, tarihi belgelere dayanan analitik bir yazıdır” dedi.

‘Durum, hangi dünyada yaşadığımıza daha yakından bakmamızı gerektiriyordu’

Makaleyi yazma fikrinin nasıl ortaya çıktığını anlatan Putin, şunları söyledi: “Olağan hayatımızda işimizle ilgileniyoruz, çocuk yetiştiriyoruz, bazı hobilerimiz var, genelde bu yazıda anlatılan benzer nitelikteki konular üzerinde pek kafa yormuyoruz. Oysa durum, nasıl bir dünyada yaşadığımıza, kim olduğumuza, en yakın akraba ve komşularımızla ilişkilerimizin ne olduğuna daha yakından bakmamızı gerektiriyordu. Bu fikir de tam olarak bu bağlamda ortaya çıktı.”

‘Rusya karşıtı projeüzerinde çalışmalar başladı, bunun endişeye yol açmaması imkansız’

Rus lider, Anti-Rusya projesi üzerindeki çalışmaların yoğunlaşmasından duyduğu endişeyi şöyle dile getirdi: “Bu çalışmayı neden şimdi hızlandırdım, çünkü oldukça yakın zamana kıyasla niteliksel olarak değişen koşullar oluşuyor. Görünüşe göre ‘anti-Rusya’ projesi üzerinde yoğun çalışma başladı, bunun bizde endişeye yol açmaması imkansız.”

 

Haber Kaynağı

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap