Necmettin öğretmen adına hatıra ormanı oluşturulduÖğretmen Necmettin Yılmaz, 2017 yılında Şanlıurfa’da karneleri öğrencilerine dağıttı. Yaz tatili için memleketi Gümüşhane’nin yolunu tuttu. Ancak Tunceli’de PKK’lı teröristlerce yolu kesildi. Mesleğe 1 yıl önce başlayan 23 yaşındaki Necmettin öğretmen, eli kanlı terör örgütü mensuplarınca şehit edildi.


Aradan 4 yıl geçti fakat ilk günkü acı tazeliğini hep korudu. Ardında ise gözyaşları hiç dinmeyen baba Hamit ve anne Gülay Yılmaz kaldı.


Yılmaz ailesi, oğullarını şehadetinin 4’üncü yılında kabrini ziyaret etti. Mezarının başında Kur’an okudu ve tüm şehitler için dua etti. Yılmaz ailesi, oğulları adına meyve ağaçlarından oluşan hatıra ormanı kurdu.

Necmettin öğretmen adına hatıra ormanı oluşturuldu


“Bakımını ölene kadar üstleneceğim”


Baba Hamit Yılmaz, ormanın bakımını ölene kadar üstleneceğini söyleyerek, “İyi ki bu vatan evlatlarımız var. Bu vatan için canlarını feda ettiler. Vatanımız, milletimiz sağ olsun. Bayrağımızın dalgalanması için nice Necmettinler var oldu, var olacak inşallah. Türkiye’nin belirli yerlerinden buraya meyve bahçesi oluşturduk Necmettin’in hayrına ve bütün ölmüşlerimizin hayrına. Burada yemesi anasının sütü gibi helal olsun” dedi.

Necmettin öğretmen adına hatıra ormanı oluşturuldu


Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, görev yaptığı okulda şehit öğretmenin adını taşıyan bir de kütüphane kuruldu.

Haber Kaynağı

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Hayat, bisiklete binmek gibidir. Dengede kalmak için hareket etmek zorundasınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − thirteen =

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap