Miami Belediye Başkanı’ndan ‘Küba bombalansın’ çağrısı: ‘Tarihte pek çok fırsat oldu’Politika

URL’yi kısaltın

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Küba’ya yönelik askeri müdahale çağrısında bulundu ve bunun için ‘tarihte pek çok fırsat olduğunu’ söyledi.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Küba’nın bombalanması çağrısında bulundu.

ABD FOX News’a konuşan Küba’nın ABD için bir tehdit olduğunu çünkü ‘yarıküreye komünizm ihraç ettiğini’ söyledi. Suarez ayrıca, Küba’nın ‘bölgedeki en büyük uyuşturucu kaçakçılarından biri olmasının yanı sıra, ABD tarafından tanımlanan terörün devlet destekçisi’ olduğunu iddia etti.

Suarez, salı günü verdiği röportajda Küba’ya yönelik askeri müdahalenin bir seçenek olduğunu söyledi ve daha önceki başka askeri müdahalelerden örnekler verdi. 

‘Askeri müdahale masada olmalı’

“Pakistan’da Usame bin Ladin’i ortadan kaldıran Demokrat bir cumhurbaşkanının müdahaleleri oldu ve Kosova’da Başkan Clinton hava saldırılarıyla insani bir meseleye müdahale etti. Yani tarihte pek çok fırsat oldu” diyen Suarez’in sözü, gerçekten askeri müdahale olup olmadığını soran muhabir tarafından kesildi ve Suarez de soruyu onaylayarak askeri müdahalenin masada olması gerektiğini söyledi.

Küba’ya yönelik ambargonun kaldırılması talebine de karşı çıkan Suarez, “Başarısız hükümet sistemleri için ABD’yi suçlayabilmek istiyorlar” dedi. 

Ancak Suarez’in bu çağrıları, eylemciler arasında çok karşılık bulmadı. 

Belediye başkanının bombardıman çağrısı üzerine çok sayıda sosyal medya kullanıcısı bu fikre karşı çıkarken, Biden destekçilerinden biri ise “Gıda, ilaç, mühendis ve sosyal hizmet görevlileri gönderin, asker değil. Bir kez olsun barışçıl bir istila yapalım” paylaşımında bulundu.

Bazıları ise, ABD’nin Afganistan bataklığından zar zor çıkarken başka bir ülkeye müdahale etmekten kaçınması gerektiğini söyledi.

Haber Kaynağı

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 20 =

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap