Efsane oyuncunun yatırımı 400 kat değerlendi – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Amerikan futbolu efsanelerinden, 1982’de oyun kurucu olarak ilk Super Bowl’unu kazanan Joe Montana, bu başarısından yaklaşık 40 sene sonra şimdi de yatırımcı olarak büyük bir zafere imza atıyor.

2000 senesinde NFL’de Hall of Fame’e alınan Montana, bundan 6 sene önce kurucusu olduğu yatırım firması Liquid 2 Ventures ile çeşitli girişimlere yatırım yaptı.

Khosla Ventures ve Ashton Kutcher ile birlikte yatırım yaptığı firmalardan biri olan GitLab şimdi Nasdaq’ta borsaya açılıyor. 

Montana ve diğerlerine yatırım yaptıkları dönemde 12 milyon dolar seviyesinde olan firmanın şimdiki değerlemesi ise 10 milyar dolara yakın.

Bu değer de Montana’nın ilk yatırımının 400 kattan fazla getirisi olabileceği anlamına geliyor.

ABD basınında yer alan bilgilere göre zaman içerisinde GitLab’e yatırdığı parayı artıran Montana’nın ilk yatırımı 100 bin dolar civarındaydı. 

2015’te yatırılan bu paranın şimdiki hisse değeri ise 4.2 milyon dolara yükseldi. 

Montana’nın yatırım yaptığı dönemde 1 milyon dolar değeri olan ve 10 kişilik ekiple çalışan GitLab zaman içerisinde bir yazılım devine dönüştü. 

GitLab şu anda 65 ülkede faaliyet gösteren ve 1350’den fazla çalışana sahip olan bir teknoloji şirketi. 

Source link

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Artık kodamcasi.com'dan ayrılıyorsunuz

kodamcasi.com, ziyaretçilerine belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Kodamcasi.com tarafından yönetilmeyen başka bir web sitesine bağlandığınızda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere o web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol