Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum ne? 14 Ekim 2021 BTC, Dogecoin ve XRP kaç dolar/TL oldu?) – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Kripto para piyasaları son 24 saatte yüzde 3’ten fazla değer kazandı ve 2.5 trilyon dolara yaklaştı. 

Bitcoin‘deki değer kazancı ise piyasaların üzerindeydi. Coingecko’da yer alan bilgilere göre BTC yüzde 5 değer kazandı ve 58 bin 100 dolara yükseldi. BTC’nin piyasa hakimiyeti ise yüzde 44 oldu. 

Ethereum ise BTC’yle benzer oranlarda değer kazandı. Saat 08.50 itibariyle ETH’nin fiyatı yüzde 5.3 arttı ve 3 bin 652 dolar oldu. 

Ripple da iki günlük sakinliği üzerinde attı ve yükselişe geçti. XRP’nin fiyatı yüzde 4 artarak 1.14 dolar seviyesine geldi.

Dogecoin de yükselişe geçen bir diğer kripto para oldu. DOGE’un fiyatı yüzde 4.7 artışla 23 cente yükseldi. 

MADENCİLER BTC’LERİNİ SATMIYOR

Kripto para piyasalarının en güçlü oyuncuları arasında madenciler yer alıyor. Bilindiği gibi Bitcoin kazılarak üretilen bir kripto para. CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju bu konuya ilişkin önemli bir açıklama yaptı. 

Ju’nun aktarımına göre Bitcoin madencileri ellerindeki kripto paraları dolara çevirmiyor. Bu da madencilerin bir satış baskısı hissetmediğini ve Bitcoin fiyatında yükseliş beklediği anlamına gelebilir. 

Bitcoin madencileri ellerindeki kripto paraları en son Icak 2021’de nakite çevirmişti. Bu hamlenin ardından BTC yüzde 25 düşüş göstermişti. 

Ju, “Madenciler artık boğa tarafında” ifadelerini kullandı.  

VIDEO: BİLGİSAYARA BİTCOİN ZAMMI


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Source link

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Artık kodamcasi.com'dan ayrılıyorsunuz

kodamcasi.com, ziyaretçilerine belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Kodamcasi.com tarafından yönetilmeyen başka bir web sitesine bağlandığınızda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere o web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol