BURAK ÇELİK KİMDİR?window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag(“js”, new Date()); gtag(“config”, “UA-97929738-2”);

Kuruluş Osman dizisinin oyuncuları merak ediliyor. Kuruluş Osman dizisinde Kongar karakteri dikkat Çekiyor.  İşte Kuruluş Osman Kongar kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı? sorularının yanıtları…

ATV’nin her çarşamba ekrana gelen dizisi Kuruluş Osman’ın oyuncu kadrosunda Burak Çelik de yer alıyor. Kuruluş Osman Kongar karakterine hayat veren Burak Çelik’in kim olduğu araştırılıyor .İşte Kuruluş Osman’ın Kongar’ı Burak Çelik ile ilgili bilgiler…

İstanbul Eyüp’te doğup büyüdü. Bir erkek, bir de kız kardeşi var. Çocukluğundan beri hep televizyon sektöründe olmak istemesine rağmen bununla ilgili herhangi bir girişimi olmadı.

Babasının iş yerinde çalıştığı dönemde, babasının ofise gelen bir arkadaşı, onu gördü ve kesinlikle oyunculuk sektöründe başarılı olabileceğini söyledi. “Her şey bu şekilde başladı. Babamın o arkadaşı sonra menajerim oldu. Güzel bir çocukluk geçirdim, aile bağlarımız kuvvetliydi. Sabahtan akşama sokaklarda oynayarak geçti çocukluğum. Sabah çıkıp akşam ezanında eve gelen çocuklardandım” diyor.

Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Oyunculuk Bölümü’nü bitirdi.  “Best Model of Turkey” ve ‘Best Model of The World’ yarışmalarına katılması ve birinci olması hayatının akışını değiştirdi.

Hande Yener’in ‘Kraliçe’ ve ‘Hasta’ isimli şarkılarının klibinde oynadı. “Bir gün spor yaparken ‘Karagül’den teklif geldi ve çok ani bir şekilde deneme çekimi için Gaziantep’e gitmem gerekti.

Burak Çelik’in ilk dizisi neydi?

Burak Çelik, televizyon macerasına, ‘Karagül’ dizisinde canlandırdığı ‘Serdar’ karakteriyle başladı. ‘Kara Yazı’ dizisinde canlandırdığı ‘Erdem’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Ekran için yakışıklılığın bir avantaj olabileceğini ancak tek başına yeterli olmadığını düşünüyor.

Rolüne hazırlanırken genelde birçok farklı metottan parçalar birleştirmeye gayret gösteriyor. Tek bir metoda bağlı kalmıyor. Canlandıracağı karaktere hazırlanırken, rolün iç dünyasını yaratan, onu o yapan özellikleri irdeleyip, psikolojik bir perspektiften bakmaya özen gösteriyor. “Karakterin iç dünyasına adapte olup, sorular sormaya çalışıyorum, birçok makale okuyup, araştırmalarda bulunuyorum.

Burak Çelik’in ilk sinema filmi hangisi sorusu da çok aratılanların başında geliyor. Burak Çelik  Murat Dündar- Murat Emre Kaman imzalı Deli Aşk filminde oynadı.

TELEVİZYON DİZİLERİ:

2020- Kuruluş: Osman / Kongar

2019 – Sevgili Geçmiş / Mahir Denizhan

2017/2018- Söz / Selim

2017 – Kara Yazı / Erdem Demir

2016 – Hayat Sevince Güzel / Barış

2013/2016 – Karagül / Serdar Kılıçoğlu

SİNEMA FİLMLERİ

2018 – Karanlıktaki Melekler (Berk) (Sinema Filmi)

2017 – Deli Aşk/ (Jeremy Jackson

2017- Angels of Darkness / Berk

ÖDÜLLERİ

2013-Best Model of Turkey

2013 -Best Model of the World

“Burak Çelik’in boyu kaç, kaç kilo ve burcu ne” soruları da genç oyuncu için merak edilenler arasında.

Burak Çelik, 1.90 metre boyunda, 83 kilo ve Yengeç burcudur.Haber Kaynağı

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 1 =

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap